Gabinet stomatologiczny Dominika Fornalczyk

Zakres usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny DF STOMATOLOGIA Dr Dominiki Fornalczyk jest bardzo szeroki. Zajmujemy się leczeniem zachowawczym osób w różnym wieku – zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna dla uzębienia jest profilaktyka od najmłodszych lat, dlatego stomatolog stara się udzielić rodzicom wskazówek dotyczących pielęgnacji zębów mlecznych. Nasza oferta to nie tylko stomatologia dziecięca, ale także stomatologia estetyczna. Wykonujemy między innymi wybielanie zębów oraz protezy zębowe dla osób w różnym wieku. Szczegółowy opis naszych usług, znajdą Państwo poniżej.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ESTETYCZNA

Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się leczeniem i odbudową zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie. Proces próchnicowy, który przebiega na powierzchni tkanek zęba jest główną przyczyną ich zniszczenia. Próchnica jest chorobą bakteryjną polegającą na demineralizacji i rozpadzie twardych tkanek zęba. Bardzo wczesne rozpoznanie, odpowiednie leczenia oraz późniejsze dbanie o plomby może odwrócić początkowe zmiany próchnicowe.

Stomatologia estetyczna powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech. Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru (np. wybielanie), kształtu (korony, licówki) i położenia, a także poprzez estetyczne uzupełnienia zębów brakujących.  

ENDODONCJA

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu z wnętrza zęba zainfekowanej miazgi i wszystkich bakterii. W tym celu stosuje się specjalne narzędzia endodontyczne i używa się odpowiednich płynów płuczących. Ze względu na budowę anatomiczną zęba, w którym może występować kilka wąskich i zakrzywionych kanałów, należy wykonywać zabieg ze szczególną starannością i precyzją. Po opracowaniu kanałów należy je szczelnie wypełnić. Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb może dalej pełnić swoją funkcję przez długi czas, ale najczęściej wymaga odbudowy protetycznej.

PROTETYKA

Odbudowy protetyczne ze względu na ich konstrukcję dzielą się na:

  • stałe, czyli niemożliwe do wyjęcia z jamy ustnej w gabinecie DF Stomatologia wykonujemy uzupełniania za pomocą mostów, koron i licówek;
  • ruchome, czyli takie których wyjmowanie jest możliwe, a nawet konieczne w celu utrzymania prawidłowej higieny, w tym celu wykorzystujemy protezy akrylowe, szkieletowe i acetalowe.

Nie zawsze i nie w każdym przypadku możliwe jest wykonanie konkretnego rozwiązania protetycznego bądź implantologicznego. Zawsze proponujemy rozwiązania najbardziej korzystne dla pacjenta. W każdym przypadku dobór właściwego uzupełnienia protetycznego wymaga dokładnej diagnostyki i analizy istniejących warunków w jamie ustnej. 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA (PEDODONCJA)

Stomatologia dziecięca, pedodoncja – to specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona z powodu odrębności budowy zębów i całego układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym. Regularne wizyty u dentysty powinny rozpoczynać się dość wcześnie, najlepiej już po ukazaniu się pierwszych zębów. Wówczas poza sprawdzeniem czy rozwój  jamy ustnej postępuje w prawidłowy sposób, rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych.
Przyczyna próchnicy najczęściej tkwi w błędach dietetycznych i pielęgnacyjnych dziecka. 

WYBIELANIE ZĘBÓW

Nieprawidłowy rozwoj zębów lub w dzieciństwie długotrwałe leczenie antybiotykami są przyczyną powstawania przebarwień na uzebieniu. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Jednak z wiekiem W wiekszosci przypadków zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, soków, czy palenia papierosów. Specjalne preparaty do wybielania zębów przy właściwym stosowaniu usuwają większość przebarwień w sposób bezpieczny i skuteczny. Jednak aby ich użyć należy wybrać się do lekarza specjalisty w celu zbadania stanu uzebienia, przygotowania się do zabiegu oraz doboru indywidualnej, skutecznej techniki wybielania.
Największymi zaletami zabiegu wybielania w naszym gabinecie jest szybkość oraz gwarancja profesjonalnego wykonania. Wszystko to aby sprawić, żeby Twój uśmiech był zawsze lśniący i przyciągający uwagę.

PROFILAKTYKA

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest kluczem do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł. W tym celu wykonujemy szeroką gamę zabiegów higienizacyjnych. 
Proces fluoryzacyjny utrwala ochronę zębów przed niekorzystnym działaniem kwasów. Za pomocą urządzenia ultradźwiękowego usunięty zostaje kamień a następnie przeprowadza się

  • piaskowanie osadów nazębnych, 
  • polerowanie 
  • nałożenie fluoru na oczyszczone szkliwo

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA 

W celu weliminowania ryzyka zakażeń stosujemy sterylne narzędzia i jednorazowe pakiety otwierane w obecnosci pacjenta, wykorzystujemy właściwe procedury podnoszące bezpieczeństwo zabiegów.
W ramach zabiegów chirurgicznych w Naszym gabinecie wykonujemy:

  • usuwanie zębów
  • usuwanie korzeni zębów
  • usuwanie zębów mądrości
  • nacinanie ropni

 

zegar Nie trać czasu!
Umów się na wizytę już teraz!
Skorzystaj z naszego systemu rejestracji online rejestracja